maja 15, 2020

NA RYNKU POZOSTAJĄ JUŻ OSTATNIE SZTUKI KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH

NA RYNKU POZOSTAJĄ JUŻ OSTATNIE SZTUKI KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH
Firma FAST ČR ściąga z rynku ostatnie sztuki klimatyzatorów przenośnych Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH (partia produkcyjna „Lot: 2019122***“) wyprodukowanych w 2019 roku, ze względu na możliwe ryzyko zwarcia i późniejszego zapłonu produktu. Jednocześnie wzywa klientów do zaprzestania użytkowania produktu i jego zwrotu do punktu sprzedaży. Klienci otrzymają zwrot w wysokości pełnej ceny kupna. W chwili obecnej większość potencjalnie ryzykownych produktów została już zabezpieczona, a klienci uzyskali zwrot pełnej kwoty zakupu lub naprawę (zgodnie z życzeniem klienta). Klienci, którzy skorzystali z naprawy (rozwiązując problem wadliwego okablowania) wyżej wymienionych klimatyzatorów przez autoryzowane centrum serwisowe, mogą nadal korzystać z produktu bez ubiegania się o zwrot kwoty zakupu. W przypadku niejasności zachęcamy do kontaktu z FAST ČR.

Firma FAST ČR na podstawie przeprowadzonej ekspertyzy towarów zwróconych do reklamacji stwierdziła możliwość występowania poważnej usterki u modeli klimatyzatorów przenośnych Sencor SAC MT1221CH i Sencor SAC MT1222CH (partia produkcyjna „Lot: 2019122***“). W wyniku usterki podczas użytkowania tych modeli klimatyzatorów może dojść do uszkodzenia wewnętrznej instalacji elektrycznej, a w konsekwencji do zwiększenia ryzyka zwarcia lub zapłonu klimatyzacji. Oba typy klimatyzatorów - Sencor SAC MT1221CH i Sencor SAC MT1222CH - są modelami starszymi z roku 2019, od lipca 2019 r. nie są już dostępne na żadnym rynku, w tym w Polsce . Zatem nie jest możliwy zakup tego modelu w tym sezonie.

„Na sytuację zareagowaliśmy natychmiast po stwierdzeniu problemu. Zgłosiliśmy modele do Inspekcji Handlowej oraz do międzynarodowego systemu ostrzegania, który informuje konsumentów o produktach ryzykownych. Bezpieczeństwo naszych produktów jest dla nas absolutnym priorytetem. Dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z większością klientów, którzy zakupili podane modele i poinformowaliśmy ich o tym przez nasze kanały dystrybucji i sprzedaży. Klientom, z którymi nie udało nam się bezpośrednio skontaktować, staramy się od początku lipca 2019 r. przekazać te informacje w formie płatnych informacji prasowych, na stronach internetowych oraz za pośrednictwem innych adekwatnych kanałów. Usterka dotyczy wyłącznie ograniczonej liczby podanych modeli klimatyzacji od 2019 r. W tej chwili zabezpieczyliśmy większość potencjalnie ryzykownych produktów, które zostały już zwrócone lub naprawione.”

Firma FAST ČR zwraca się do ostatnich pozostałych klientów z informacją, by zaprzestali użytkowania produktów i zwrócili je sprzedawcy. Klienci otrzymają zwrot w wysokości pełnej ceny kupna. Klienci w sprawie bliższych informacji mogą skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 22 839-52-27 wew. 23 (codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00) lub na adresie e-mail:
serwis@fastpoland.pl

Raport CNN Prima NEWS - Klimatyzacja Sencor
By uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt: 

Dział Serwisu Sencor
FAST POLAND SP. Z O.O.
Sokołowska 10, 05-090 Puchały, Poland, EUROPE

Tel: 22 839-52-27 wew. 23
serwis@fastpoland.pl 

O firmie
FAST ČR, a.s. od 1992 r. prowadzi sprzedaż hurtową oraz serwisem szerokiej gamy markowych produktów z zakresu elektroniki użytkowej, sprzętu AGD, instrumentów muzycznych, sprzętu telekomunikacyjnego, sprzętu biurowego, artykułów zegarmistrzowskich, upominków i artykułów promocyjnych. Od kilku lat jest jedną z renomowanych firm handlowych zarządzanych zgodnie z wysokimi standardami europejskimi, o czym świadczy certyfikat jakości ISO 9001.
Anuluj
porównujesz -
Porównaj