SCP 3201GY Kuchenka indukcyjna

  • Ceramiczna płyta indukcyjna
  • Oszczędność czasu (60%) i energii elektrycznej (50%) podczas gotowania
  • Minimalne straty ciepła (efektywność powyżej 90%)
Produkty w archiwum
niedostępne
Sencor SCP 3201GY to bardzo kompaktowa kuchenka indukcyjna z jedną strefą do gotowania- idealna do małego metrażu, do akademika czy na wyjazd wakacyjny. Niewielka, ale w pełni funkcjonalna i wykonana z dbałością o każdy detal. Kuchenka ta wykorzystuje technikę indukcji, jest zimna- nagrzewa się bezpośrednio po kontakcie z właściwym naczyniem. Kuchenka posiada regulację temperatury w szerokim zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza.

Indukcja = oszczędności
Indukcja to jedna z najchętniej wykorzystywanych technologii w kuchni. A to dla tego, że jest to sposób na wymierne oszczędności. Gotowanie indukcyjne jest nawet 50% szybsze niż to tradycyjne, np. na gazie. Technologia wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną do generowania ciepła bezpośrednio w podgrzewanym naczyniu. Oszczędzasz więc i czas, i pieniądze (rozwiązanie jest energooszczędne), a straty ciepła są zminimalizowane prawie do zera. 

Użycie kuchenki jest banalnie proste, a to za sprawą czytelnego i intuicyjnego panelu dotykowego. Kuchenka posiada także obrotowe pokrętło do szybszego ustawiania poziomu grzania, temperatury i timera.

Zadbaj o odpowiednie naczynia
Oczywiście indukcja nie będzie kompatybilna z każdym rodzajem garnków, rondelków czy patelni. Odpowiednie będą tylko te z magnesowalnym dnem, a więc naczynia emaliowane, ze stali nierdzewnej oraz żeliwne. Na płycie indukcyjnej nie sprawdzi się zaś miedź ani aluminium. Dno naczynia odpowiedniego do tej kuchenki powinno być płaskie oraz proste, a jego średnica wynosić minimum 12 cm. 

Bezpieczne gotowanie
Sencor zadbał o to, by było nie tylko wygodnie i funkcjonalnie, ale i bezpiecznie. Ze względów bezpieczeństwa płyta indukcyjna wyłącza się automatycznie po dwóch godzinach pracy, jeśli na panelu sterowania nie zostanie naciśnięty żaden przycisk. Jeśli używasz funkcji timera, urządzenie wyłączy się automatycznie po upływie ustawionego czasu (timer można ustawić w zakresie 1- 180 minut).  Ponadto kuchenka wyda sygnał dźwiękowy w momencie, gdy zdejmiesz z niej naczynie, po czym wejdzie w tryb czuwania- tak samo zadziała, w przypadku chęci użycia na niej naczynia niekompatybilnego z indukcją, np. aluminiowego. Urządzenie wyposażono także w bezpiecznik termiczny zabezpieczający przed przegrzaniem płyty i wnętrza płyty z sygnałem dźwiękowym.

SPECYFIKACJA:
  • Napięcie zasilania: 220 - 240 V / 50 - 60 Hz
  • Moc: 1800 W.
  • Powierzchnia gotowania: Indukcja
  • Liczba płyt: 1
  • Długość przewodu zasilającego: 140 cm
  • Rozmiar: 280 x 355 x 74 mm
  • Waga: 2,6 kg
Płyty indukcyjne i elektryczne

Opis techniczny

Powierzchnia grzewcza Indukcyjna
Liczba palników 1
Ustawienie temperatury Tak
Zabezpieczenie przed przegrz. Tak
Moc (W) 1 800 W
Wysokość (cm) 7,4 cm
Szerokość (cm) 28 cm
Głębokość (cm) 35,5 cm
Kolor Srebrny
Waga 2,6 kg

Pobierz

Zdjęcia
Instrukcje użytkowania /EN/
Instrukcje użytkowania /PL/
Załaduj więcej
Anuluj
porównujesz -
Porównaj